понеделник, 08 октомври 2007

Напредок-Победа 1:1

Екипата на Победа продолжува со слабите резултати откако вчера играше само 1:1 со кичевски Напредок. Домаќините поведоа во 11 минута со голот од пенал на Нически, а израмни Ѓорович во 87 минута. Истиот фудбалер испушти шанса на минута пред крајот кога од 3-4 метри не го погоди голот на домашниот голман. Нашата екипа имаше уште една голема шанса во првото полувреме кога беше погодена пречката од голот. Во среда играме со тетовска Шкендија во Прилеп.
Денеска во нашиот град ќе биде поставен камен темелник на новото фудбалско игралиште „Крал Марко“. Игралиштето е дел од проектот на Владата на Република Македонија за изградба на 50 фудбалски терени. На отворањето ќе присуствува и премиерот Никола Груевски.