среда, 11 јуни 2008

Бронзен медал за Иле Ристески на Светскиот куп

Иле Ристески го освои сребрениот медал на Светскиот куп во италијанскиот град Салсамаџоре во категоријата до 75 кг. во дисциплината фул контакт. Од останатите Македонски кик-боксери бронза освоија Мирко Костиќ (86 кг), Милица Неделковска (57 кг) и Филип Мицевски (47) кај јуниорите.