понеделник, 31 март 2008

Злато и бронза за Ристески

Иле Ристески освои бронзен медал во поединечна конкуренција и беше дел од екипата на македонската репрезентација која се закити со златен медал во дисциплината аеро таи бокс на светското првенство во тајландски бокс што се одржа во Бугарија.
Фудбалерите на Победа повторно разочараа и играа само 1:1 со последнопласираната екипа на Цементарница. Голот за Победа го постигна Гешоски кој при крајот се повреди. Во следното коло играме со Башкими во Куманово.