понеделник, 03 март 2008

Лош спортски викенд

Силекс-Победа 1:0
На стартот од пролетниот дел од фудбалското првенство фудбалерите на Победа доживеаја непријатен пораз во Кратово. Подмладениот и речиси нов тим на црвено-белите не успеа да ги израдува своите навивачи против слабиот состав на Силекс. Голот за домаќините го постигна Заревски во 44 минута. Следниот викенд го пречекуваме незгодниот тим на Напредок од Кичево.

Вардар Осигурување-11 Октомври 3:0
Одбојкарите на 11 Октомври се поразени на гостувањето во Скопје со 3:0 (25:18, 25:16, 25:16). Со тоа продолжуваат релативно слабите резултати во првата лига ако се знаат големите амбиции пред стартот на сезоната.

Пролет-Тутунски Комбинат 25:24
Уште една наша екипа беше поразена во Скопје. Овојпат тоа беа ракометарите на Тутунски Комбинат кои повторно изгубија од Пролет минимално со еден гол како во есенската полусезона. Пред стартот на продолжувањето од ракометната лига беше донесена мизерна одлука со која долгогодишното име беше променето во глупавото, кретенското, идиотското „ВИП 2007“ кое се надеваме дека нема да продолжи да се користи во иднина.