понеделник, 14 април 2008

Две значајни победи на нашите екипи

Победа-Македонија ЃП 2:0

Фудбалерите на Победа конечно забележаа победа на домашен терен совладувајќи ја екипата од Ѓорче Петров со 2:0. Головите ги постигнаа Гешоски и Дамески. Следното коло на програмата е пелагониското дерби во Битола со екипата на Пелистер каде е најавено и гостување на навивачката група „Мајмуни“.

Тут Ком-Пролет 34:30
Ракометарите на Тутунски Комбинат продолжуваат со грчевитата борба за опстанок. Во саботата пред празни трибини славеа против гостите од Кисела Вода со 34:30. Со овај натпревар беше одработена казната од РФМ и од следниот натпревар ќе се игра во присуство на верните навивачи.