четврток, 15 мај 2008

Dedicated for Life во Апореа

Во недела на 18.05 во клубот „Апореа“ гостува една од нашите најдобри метал групи „Dedicated for Life“. Тие пред прилепчани ќе го промовираат нивните втор студиски албум „Another Dawn“. Првиот албум на ДФЛ „By all means“ можете да го преземете од овде. Ова ќе биде нивна трета промоција после првиот концерт во Скопје и синоќешниот во Куманово. Во составот на оваа скопска група членува и гитаристот Бобан Петрески од Прилеп, кој свири и во „Морталити“. Настапите низ Македонија се одлична подготовка за овај бенд пред нивниот настап на големиот метал фестивал во соседна Србија, „Castle Fest-Smederevo“.
Албумот „Another Dawn“ ќе може да се купи по цена од 250 денари. Освен тоа ќе се продава и друг рекламен материјал на групата како маици, пришивачи и беџови. Влезот е 50 денари, додека стартот е околу 23.00 часот.