вторник, 27 мај 2008

Настап на Суперхикс на „Могила“

Популарниот македонски ска-состав „Суперхикс“ в четврток ќе настапи во Прилеп во спортско-рекреативниот центар „Могила“.
Прилепчани и сите обожаватели на нивната музика за време на свеченото отварање на овој спортски центар за прв пат ќе можат во живо да ги чујат нумерите од нивниот последен албум „И сега што“?.
Покрај „Суперхикс“ на сцената ќе се појават и нивни специјални гости. Засега од бендот не откриваат за кого станува збор, само велат дека гостите стопроцентно ќе го зачинат концертниот спектакл.
По официјалната промоција на албумот во Скопје, членовите на „Суперхикс“ заминаа во Нови Сад, Србија, каде што заедно со легендарните „Партибрејкерс“ ја кренаа десетилјадната публика на нозе.
Извор: Кирилица