петок, 26 јуни 2009

Елена Петреска со нов сингл

Елена ПетрескаЕлена Петреска летово ќе биде актуелна со новиот сингл "Остави ме". Станува збор за брза ретро песна. Автори на нумерата се Јован Јованов и Елвир Мекиќ, а снимена е во студиото Јованови. За песната Елена има и нова фотосесија работена со Бранко Андреев. Мецосопранката, која е вработена во Македонската опера и балет, направи мала пауза од поп сцената, а со новата песна за која вели дека е полн погодок, повторно се враќа меѓу своите фанови. Атрактивната прилепчанка наскоро ќе направи и видеозапис за песната.
Извор: Вечер