вторник, 12 февруари 2008

Мартиноски со прва победа во дејвис куп

Илија Мартиноски ја забележа првата победа во дејвис купот во вториот настап. Тој во неделата славеше над Лејниекс со 2:0 (6/3, 6/4) и беше дел од големиот триумф на Македонија над тенисерите на Летонија со 4:1. Мартиноски се искачи на АТП рејтинг листата и сега се наоѓа на 1106 место со шест бодови.
Одбојкарите на 11 Октомври триумфираа во Струмица на стартот од пролетниот дел на одбојкарското првенство. Тие ја победија домашната екипа на Струмица со 2-3 (24-26, 25-22, 22-25, 25-23, 12-15).
Екипата на Победа го продолжува тренажниот процес пред стартот на пролетниот дел од фудбалската сезона. Веќе се договорени повеќе контролни натпревари. Екипата ја напуштија повеќемина стандардни играчи, а беа ангажирани пред се непознати фудбалери од Србија и Босна. Со каков состав ќе настапуваат во продолжение сепак ќе знаеме наскоро кога ќе се дефинира точниот список на фудбалери што ќе го носат црвено-белиот дрес